Autor Tema: NADZIDANE ZGRADE A MI I DALJE PLACAMO STAVKU "odrzavanje krova"  (Pročitano 7126 puta)

Amber

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
Potrebno je pokrenemo jednu akciju, i evo pokusacu da ukratko iznesem o cemu se radi. Moja zgrada na Vidikovcu je nadzidana kao i vecina zgrada u nasem i okolnim naseljima, pa i u vecem delu Beograda. Racuni Infostana naravno redovno stizu, ali ima tu nesto sto nije u redu. Naime, u mom racunu, a verujem i u vasim racunima (ukoliko je vasa zgrada nadzidana) i dalje  stoji stavka " ODRZAVANJE KROVA". Pitam se,da li sada kada nema vise predhodne RAVNE KROVNE POVRSINE - sto je ranije bio krov i to su "odrzavali" a mi za to placali, treba da placamo i dalje. Mislim da ne treba, jer su na tim ravnim povrsinama-krovovima nadzidani stanovi i sadasnji vlasnici nadzidanih stanova treba da snose odrzavanje sada postojecih krovova. Zasto bi svi stanari zgrada i dalje placali nesto sto nije njihovo.
Moj predlog je da se sto vise ljudi ukljuci u diskusiju i iznese svoje misljenje i da nakon toga eventualno pokrenemo peticiju. 

Dusan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Imejl
Re: NADZIDANE ZGRADE A MI I DALJE PLACAMO STAVKU "odrzavanje krova"
« Odgovor #1 poslato: 27-10-2011, 09:44:08 »
Ne znam koliko je ova tema aktuelna, jer se ukljucujem posle skoro vise od godinu dana... ali mislim da nisi u pravu. Ok je sa jedne strane sto mislis da ljudi koji sada zive u tim stanovima koji su zamenili krov zgrade treba da snose troskove odrzavanja krova... ali isto tako oni sa punim pravom mogu da kazu da nisu duzni da placaju odredjene stvari koje se ne ticu njihovog sprata ili tako nesto... npr ja cistim ispredsvojih vrata i necu da placam odrzavanje zgrade jer me bas briga sto ostali zive u svinjcu... ne znam mozda sam ja u krivu ali mislim da zivot u zgradi ima svojih nedostataka kao i svojih prednosti...izmedju ostalog je ta solidarnost  :)