Autor Tema: Sta vam smeta na Vidikovcu  (Pročitano 16336 puta)

Amber

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
Sta vam smeta na Vidikovcu
« poslato: 12-10-2008, 17:56:36 »
Pozdrav svima. Izgleda da cu sama sa sobom veceras da "razgovaram". Pre svega da pohvalim autora sajta za ovakvu ideju. Ovo je svima nama na Vidikovcu i okolini bilo neophodno. Kada bi smo bili malo aktivniji, verovatno bi smo na taj nacin uspeli da se za nase probleme u nasem naselju mnogo dalje cuje. Koliko vidim, aktivne su samo reklame, a sto se ostalog tice, kada covek pogleda ovaj sajt - izgleda kao da na Vidikovcu i okolini uopste nemamo nikakvih problema koje bi eventualno trebali da resimo. Pa da pocnem -STA MI SMETA NA VIDIKOVCU

Jako mi smeta Taxi stanica na trotoaru u glavnoj ulici, tezge - takodje na tom istom trotoaru. Sve to tako primitivno deluje da izbegavam da prolazim tuda.


slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #1 poslato: 16-10-2008, 13:13:55 »
Hm.. Šta mi smeta na Vidikovcu? Meni recimo najviše smeta to što je puno brojeva u ulici Vidikovački Venac prošireno slovima (..K, L, M..) pa su uz to još i neka slova DUPLIRANA a to izgleda nikog ne brine. Trebalo bi celu ulicu V.V. (ex.Partizansku) ispočetka prenumerisati. TAXI dođe na dobru adresu ali pred pogrešnu zgradu, kola Hitne pomoći takođe.. S druge strane ko zna zašto je to dobro..  ;>

« Poslednja izmena: 10-12-2008, 21:10:32 od strane slobodan »

Locoboy

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Imejl
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #2 poslato: 18-01-2009, 18:48:41 »
Pozdrav svima. Izgleda da cu sama sa sobom veceras da "razgovaram". Pre svega da pohvalim autora sajta za ovakvu ideju. Ovo je svima nama na Vidikovcu i okolini bilo neophodno. Kada bi smo bili malo aktivniji, verovatno bi smo na taj nacin uspeli da se za nase probleme u nasem naselju mnogo dalje cuje. Koliko vidim, aktivne su samo reklame, a sto se ostalog tice, kada covek pogleda ovaj sajt - izgleda kao da na Vidikovcu i okolini uopste nemamo nikakvih problema koje bi eventualno trebali da resimo. Pa da pocnem -STA MI SMETA NA VIDIKOVCU

Jako mi smeta Taxi stanica na trotoaru u glavnoj ulici, tezge - takodje na tom istom trotoaru. Sve to tako primitivno deluje da izbegavam da prolazim tuda.



Veliki pozdrav svima! pozdravljam pojavu ovog sajta i tako nesto nam je i trebalo ali niko da se seti da napravi ...ok tu smo da ga razradimo :)

sto se tice teme takodje mi "smeta" i taxi stanice i tezge po ulici,kao i one tezge pored samog maxija 2, takodje i ove "dzukele" (vidikovacke kanto - prevrtace) bi trebalo "HUMANO" uspavati, dosadise lajanjem i bogu i narodu a da ne pricam o napadima gde sam i sam jedva zivu glavu izvukao... da ne pomisli neko da ne volim zivotinje,ali ovo vise ne mogu da svrstavam u iste.... kao da zivimo u nekoj cigan mali....
poz,Locoboy

luka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 7
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #3 poslato: 02-02-2009, 13:28:22 »
A šta kažete na pse lutalice!?

Npr. iznad crkve kod Skojevskog naselja, uz put leži i odmara se čitav čopor pasa. Ima ih dosta između solitera ispred škole, vrtića..




« Poslednja izmena: 02-02-2009, 14:16:14 od strane slobodan »

RIppER

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Imejl
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #4 poslato: 04-02-2009, 13:07:03 »
Smeta mi najvise to sto kod raskrsnice kod zabca kola jure na sve strane sa svih strana a nema nigde semafora cak sta vise prisustvovao sam kada za malo dete da udare kola i to dva puta, a desilo mi se i da chekam po 10-15 minuta na raskrsnici da bih presao put.


Eka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 7
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #5 poslato: 06-02-2009, 18:35:06 »
Sajt bi zaista mogao da bude dobar. No, o tom po tom. Zanima me da li je iko cuo vest da su bele vode, cerak, vidikovac, etc. proglaseni za zonu zarazenu besnilom? Ta se vest provukla juce ujutru na tv-u i niko je vise nije pomenuo. 

Amber

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #6 poslato: 25-06-2009, 20:19:44 »
Evo me posle godinu dana. Da vidimo sta se promenilo za ovo vreme. Sto tice higijene naselja nista- svakim danom je sve gore. Koliko vidim u okolini Maxija "nikle" su neke nove brzo montirajuce zgrade-barake. "Biznismeni" ne odustaju od svog posla i te svoje  ruzne barakice postavljaju svuda gde god mogu. AIK banka ni manje ni vise postavila svoj objekat u sred parka. A ova druga baraka, do nje, ce izgleda biti nesto za opremanje nasih stanova. Do sada nismo opremili nase stanove pa eto stigli su da nam pomognu. Napravise sve tako da izgleda kao tunel oko Maxija. A vise stepenica u zivotu na ulici nisam videla nego tu oko ovih baraka, a stariji ljudi ili majke sa kolicima - nema sanse da prodju.

Svakodnevno prolazim kroz dvoriste MUP-a Rakovica, a trava im pu..pu da je ne ureknem ,super porasla, niko je od njih verovatno i ne vidi, pa misli da je ne treba pokositi. Smeta mi naravno. Smeta mi i to sto policija svoje automobile parkira u svom dvoristu gde stigne, pa cak i na zelenoj povrsini unutar dvorista. U istom tom SUP-ovom dvoristu gledam jadne ljude u redovima, a nigde ni jedna klupa, korpa za otpatke - snalaze se ljudi kako ko zna i ume. Mogla bih da redjam jos mnogo toga, ali nema smisla, javicete se i vi sa vasim primedbama. Zelja mi je da budemo aktivniji i da stvarno vidimo sta nam je prioritet da neke stvari pokusamo zajednickom akcijom da resimo. 

slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #7 poslato: 25-06-2009, 22:59:52 »
Da, taj deo oko policijske stanice, gradske apoteke i MAXI-ja je obično prljav, otpaci na sve strane.. Naravno, to ne bacaju ljudi koji tu rade nego neki naši sugrađani.

Ali dođe proleće, trava i žbunje porastu, ozelene i sakriju papire i dr. otpatke..  do sledeće zime.

nena 72

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Imejl
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #8 poslato: 18-10-2011, 14:06:08 »
Moram sa Vas pozdravim sa par po meni vrlo lepih komentara vezano za taj nas Vidikovac...36 godina zivela sam na Novom Beogradu...a na Vidikovcu zivim tri godine...i nikada se ne bih ponovo menjala...Vidikovac je ono sto sam trazila,ljudi su drugaciji,topliji,nema one trke i frke kao u Novobeogradskoj biznis zoni...obozavam svako drvo na Vidikovcu,njegove vetrove,nekako sam se srodila sa ovim krajem i stvarno mi se svidja...zao mi je sto moram ovo da kazem ali volite ga i postujte i cuvajte,jer verujte da zivite u jednom veoma normalnom delu grada koji je jos sacuvao ono malo duse...koji u sebi nosimo svi...recimo Novi Beograd vise tu dusu skoro i da nema...razumete,razlika je ogromna...pozdrav svim Vidikovcanima...

slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #9 poslato: 18-10-2011, 22:46:49 »
Hvala Neno. To bi moglo za temu "sta ti se svidja na Vidikovcu". :) A ako pričamo o onome šta nam se ne sviđa, ili šta vam pravi najveće probleme, onda je to po meni saobraćaj. Biće bolje kad se završi most preko Ade a još bolje ako jednog dana Vidikovac povežu metroom sa ostatkom Beograda.

S druge strane, Novi Beograd nema ulice sa po jednom trakom, "ravan" je i lakši za kretanje pešaka, ima obalu na dve reke, mnogo parkova, hipermarketa, mnogo preduzeća i radnih mesta locirano je na N.Bgd...

Dusan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Imejl
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #10 poslato: 27-10-2011, 09:40:00 »
Prlicno sam se obradovao kada sam video nesto ovako, posto prokleta opstina Rakovica nema svoj sajt ili neki mail na koji bih mogao da se zalim sta li vec... eventualno da pisem ovima iz grada... ali bar neko sa kime mogu da podelim svoje "muke"  :laughing:
sve u svemu, ja sam na Vidikovcu relatvno nov... tu sam negde oko godinu dana. Doduse odrastao sam na Ceraku pa mi nisu sve stvari toliko nepoznate... mada mislim da ne preterujem ako kazem da u delu naseg kraja gde sam ja, zive najgori ljudi na svetu  :laughing: Jednostavno to je uzrok svega sto bismo mogli da navedemo kao stvari koje nam se ne dopadaju u nasem inace lepom kraju. Elem,  ljudi kojima je lakse da reklame iz sanducica bacaju pored korpe ili kutije koja je predvidjena za to nego u nju... ljudi koji na citavom spratu imaju jednu jedinu sijalicu koja radi i to onu koju ja menjam... ljudi koji smece bacaju ispred zgrade i oko kontejnera... ljudi koji se parkiraju na pesackim stazama i decijim igralistima... ljudi koji ne otpozdravljaju u liftu, na stepenistu... Sve u svemu ako bih se sada zaustavio i sazeo ono sto mi smeta na Vidikovcu jeste prljavstina (koju su napravili iskljucivo ljudi koji zive oko nas) i parkiranje gde i kako ko stigne :)
Za pocetak nadam se da nisam preterao  :)
PS Umalo da zaboravim: pijaca i stanje oko pijace... kao neka favela u Juznoj Americi :)

slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sta vam smeta na Vidikovcu
« Odgovor #11 poslato: 27-10-2011, 12:48:13 »
Za pocetak nadam se da nisam preterao  :)

Na žalost, slično stanje je u mnogim zgradama.. Izgleda da je uvek više onih (samoživih) koji ne mare za stanje u svom ulazu i oko zgrade.

Prošle zime nas je sneg zatrpavao, pa onda led okivao... a lopate se u mom ulazu prihvatalo samo dvoje ljudi (u to dvoje sam uključio sebe).  :-\ Starijim i bolesnim i ne zameram ali ima dosta mlađih i srednjih godina koji nemaju vremena ili se prave ludi, po sistemu "psi laju a karavane prolaze".  :laughing: I to na žalost nije karakteristično samo za naš kraj.

A što se tiče sajta opštine Rakovica, jedno vreme je postojao (bio je sasvim ok) pa su ga zamenili stranicom na fejsbuku.  Klikom na www.rakovica.rs automatski ulaziš na fejsbuk tj.na službenu stranicu SO Rakovica a da bi ostavio komentar moraš se prethodno registrovati na FB. Imaju jedan deo u kom mogu da se postavljaju pitanja i tu se daju odgovori.